جعبه انگشتر

فرض کنید که انگشتری زیبا برای هدیه دادن به همسرتان خریده اید؛ فروشنده احتمالا به شما یک جعبه مقوایی داده است که نه کیفیت چندانی دارد و نه زیبایی خیره کننده ای. اگر چه ارزش اصلی متعلق به همان هدیه می باشد، اما یک جعبه انگشتر می تواند کادوی شما را شکیل تر جلوه بدهد و این حس را به پارتنرتان منتقل کند که شما ارزش زیادی برای او قائل هستید و به جزئیاتی این چنینی نیز توجه دارید. علی الخصوص که مخاطب شما خانم باشد. زنان توجه زیادی به جزئیات دارند و هر چقدر کادویی که می گیرند زیباتر تزئین شده باشد، بیشتر خوشحال می شوند و از صمیم قلب احساس رضایت می کنند.

تاریخچه ساخت جعبه انگشتر و جعبه جواهرات

تولید کنندگان آمریکایی اولین کسانی بودند که جعبه های جواهرات را تولید و طراحی کردند. برندهای Jennings Brothers ، Kronheimer و Oldebusch ، Benedict ، NB Rogers و The Art Metal Works در این عرصه پیشتاز بودند. عصر طلایی جعبه های جواهرات و جعبه انگشتر از سال 1904 تا 1918 شروع شد که در طی آن تولید انبوه جعبه های جواهرات و جعبه انگشتر صورت گرفت. جعبه های طلا و نقره بسیار رایج بودند که امروزه به شکل جعبه های جواهرات عتیقه در نظر گرفته شده و بسیار نادر هستند.

خرید جعبه انگشتر

برای خرید جعبه انگشتر نیازی نیست که کل بازار را زیر پا بگذارید. شاید در مغازه های زیورآلات جعبه مورد نظر خود را پیدا نکنید و یا اگر هم پیدا کنید، قیمت نسبتا بالایی داشته باشد. اما حیف است که به این دلایل قید خرید آن را بزنید. وقتی برای خرید کادو هزینه زیادی کرده اید، دیگر خساست به خرج دادن برای خرید یک جعبه انگشتر بی معنی است. پس چکار کنیم؟

ما به شما پیشنهاد می دهیم تا سری به بخش فروشگاه سایت ما بزنید و از انواع مدل های جعبه انگشتری دیدن کنید. در اینجا شما می توانید انواع جعبه ها را با جنس ها و قیمت های متفاوت ببینید و یکی از آن ها را بر طبق سلیقه تان خریداری کنید.

انواع جعبه های انگشتری برای خرید

جعبه های انگشتر هم مانند جعبه جواهرات در طرح ها و رنگ های مختلف موجود است. سلایق افراد با یکدیگر متفاوت است و ما خودمان را موظف کرده ایم که برای هر سلیقی یک جعبه انگشتر زیبا بسازیم. برای مثال شما جعبه ای مخمل می پسندید و دوست تان علاقه بیشتری به جعبه چوبی نشان می دهد. در فروشگاه ما همه نوع جعبه برای سلایق مختلف موجود می باشد. کافی است تا سری به آنجا بزنید و از خرید خود لذت ببرید.

اما انواع جعبه های انگشتر چه هستند؟

  1. جعبه انگشتر چوبی

جعبه های چوبی هم انتخاب سخت پسندان هستند و هم ساده پسندان. زیبایی و سادگی این جعبه ها سبب این شده است تا مورد اقبال افراد زیادی قرار بگیرد. در یک طیف رنگی خاص موجود هستند و قیمت مناسبی نیز دارند.

  1. جعبه انگشتر چرمی

جعبه های چرمی نیز طرفداران خاص خود را دارد. این جعبه ها برای هدیه دادن به آقایان مناسب تر می باشد. همچنین از قیمت کمتری نسبت به سایر جعبه های انگشتر برخوردار است. البته این برای جعبه هایی است که با چرم مصنوعی ساخته شده اند. جعبه های انگشتری که از جنس چرم طبیعی ساخته شده اند گران تر هستند و از زیبایی و اصالت بیشتری برخوردارند. بنابراین هنگام انتخاب جعبه هایی با روکش چرم حواس تان باشد که جنس چرم آن طبیعی است یا مصنوعی.

  1. جعبه انگشتر مخمل

جعبه هایی با جنس روکش مخمل، اسکلتی چوبی یا متشکل از مقوای فشرده شده دارند. این جعبه ها سال های زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرند و جعبه های سرویس طلا معمولا از همین نوع هستند. اگر می خواهید از جعبه های مخملی استفاده کنید، سعی کنید از طرح های جدیدتر خرید کنید.

  1. جعبه انگشتر مقوایی

جعبه های انگشتری مقوایی دو نمونه دارند؛

نوع اول از یک لایه مقوای نازک ساخته شده اند که نه کیفیت چندانی دارند  نه زیبایی خیره کننده ای. فکر نمی کنم شخصی که به او هدیه می دهید، از دیدن این جعبه خیلی به وجد بیاید. علی الخصوص که انگشتر اهدایی اصل و از جنس طلا یا نقره باشد. اصلا وجهه جالبی ندارد که آن را داخل چنین جعبه ای قرار دهید.

نوع دوم جعبه های مقوایی، ساختاری محکم تر دارند و زیباتر هستند. معمولا فروشندگان محصول خریداری شده را در این مدل از جعبه ها قرار می دهند. از جنس مقوای فشرده شده تولید شده اند و در برابر فشار و صدمات خارجی مقاوم هستند.

  1. جعبه انگشتر خاتم

پیشنهاد ویژه ما به شما خرید جعبه انگشتر خاتم است. فارغ از هدیه داخل آن، یادآور هنر اصیل ایرانی است که سال های سال آن را در ذهن مخاطب شما ماندگار می کند. این جعبه ها نسبتا گران هستند ولی به تنهایی نیز نفیس و ارزشمند می باشند. بنابراین با خرید یک جعبه انگشتر خاتم، می توانید هدیه ای کامل و ماندگار به دوستان تان بدهید.

هنگام خرید جعبه جواهرات چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

جعبه جواهرات یا جعبه انگشتر، بیش از یک جعبه می تواند یک اثر هنری زینتی باشد که برای ذخیره و محافظت از جواهرات گرانبها، گردنبندها، دستبندها و سایر گنجینه های ارزشمند طراحی شده است. یک جعبه جواهرات همچنین می‌تواند ثروت، میراث و اصالت یک خاندان را نشان دهد. یک قطعه جواهرات ساده وقتی در قاب زیبایی قرار بگیرد، بسیار برجسته تر و شکیل تر نمایش داده می شود. بنابراین، خرید جعبه انگشتر یا جعبه جواهراتی که ظاهر زیبایی داشته باشد، یک انتخاب ایده آل برای نگهداری جواهرات شما می باشد. در ادامه مطلب مواردی وجود دارد که باید هنگام انتخاب جعبه جواهرات یا یک جعبه انگشتر به خاطر بسپارید:

  1. کل مجموعه جواهرات خود را در خاطر داشته باشید. در نظر بگیرید که چه قطعاتی مجموعه جواهرات شما را تشکیل می دهند. آیا انگشترهای بیشتری نسبت به دستبند وجود دارد؟ آیا شما بیشتر طلا دارید یا نقره؟ جعبه جواهراتی را انتخاب کنید که متناسب با نوع جواهرات موجود در مجموعه شما باشد و کیفیت قطعات شما را برجسته تر کند.
  2. جعبه ای را انتخاب کنید که فضای کافی برای هر قطعه از سرویس و نیم ست های شما داشته باشد. پس جعبه‌ای را انتخاب کنید که فضای کافی برای هر قطعه از مجموعه فراهم کند. قطعات جواهراتی که بسیار نزدیک به هم قرار دارند، با یکدیگر اصطکاک پیدا می کنند و از ظاهر و ارزش آن ها کاسته می شود.
  3. به جای یک جعبه دو جعبه را در نظر بگیرید. بسته به اندازه مجموعه جواهرات شما، شاید ایده خوبی باشد که قطعات را در دو جعبه جداگانه قرار دهید. به عنوان مثال، اگر شما صاحب مقادیر مساوی از قطعات طلا و نقره هستید، دو جعبه را انتخاب کنید. یکی برای طلا و دیگری برای نقره جات. یکی کردن جعبه جواهرات طلا و نقره، می تواند آن را به هم ریخته و ناسازگار جلوه دهد.
  4. انتخاب جعبه جواهرات یا جعبه انگشتر باید به مجموعه جواهرات شما بستگی داشته باشد. قبل از خرید جعبه، شکل، اندازه و تنوع قطعات خود را در نظر بگیرید. جعبه جواهراتی را انتخاب کنید که به طور کلی با مجموعه شما متناسب باشد.
جعبه زیورالات
جعبه زیورالات
ملزومات نگهداری و مراقبت از جواهرات

جواهرات معمولاً با ارزش ترین قسمت کمد لباس زنانه است و به همین دلیل مهم است که آن را در برابر خطرات احتمالی مراقبت کنید. در صورتی که در مورد بهترین راه برای نگهداری جواهرات خود مطمئن نیستید، این مقاله حاوی دستورالعمل‌های مفیدی برای شما است.

اولین قدم برای نگهداری و مراقبت از جواهرات، قرار دادن آن در محلی است که به این منظور اختصاص داده شده است. جعبه های جواهرات از جعبه های بالا کمد گرفته تا آرموروهای مستقل برای این کار مناسب هستند. اندازه و نوع جعبه‌ای که انتخاب می کنید به حجم و تنوع مجموعه جواهرات شما بستگی دارد.

اهمیت جعبه یا آرمور مناسب جواهرات در این است که به شما امکان می دهد تا جواهرات خود را ساماندهی کنید. به جای اینکه همه چیز را در یک کشو بیندازید، می توانید این جواهرات را به شکلی قرار دهید که پیدا کردن آنچه می‌خواهید را در کنار محافظت از اشیای با ارزش خود از آسیب های احتمالی به صورت توامان در اختیار شما قرار می دهد.

نحوه نگهداری جواهرات در جعبه ها

یک قانون مهم این است که باید جواهرات خود را همانطور که می پوشید در جعبه جواهرات و یا جعبه انگشتر نگهداری کنید. گردنبندها که به گردن شما آویزان هستند، باید در حالت حلق آویز روی قلاب یا چوب لباسی نگهداری شوند. برخی جعبه های جواهرات و بیشتر آرموروها، به شما امکان می دهند گردنبندهای خود را روی قلاب یا چوب لباسی آویزان کنید. در نتیجه با این روش از نگهداری، گردنبندها درهم ریخته و شکسته نخواهند شد.

نگهداری گوشواره

گوشواره ها نیاز به مراقبت ویژه ای دارند. به دنبال جعبه هایی باشید که دارای محفظه های جداگانه ای برای قرار دادن گوشواره و انگشتر باشد. این جعبه ها به شما امکان می دهد تا جفت ها را در کنار هم قرار دهید. رعایت این نکته سبب می‌شود که شما یکی از گوشواره ها را گم نکنید یا به یکی از آن ها آسیبی نرسد که لنگه دیگر هم بی ارزش شود.

نگهداری حلقه و انگشتر

حلقه ها و انگشترها نیز نیاز به توجه ویژه دارند. اگر چندین حلقه دارید، یک جعبه جواهرات با رول های حلقه ای خمیده انتخاب کنید. این رول ها به شما این امکان را می دهند تا انگشترها را با فاصله مشخص از هم قرار دهید و از اصطکاک و خوردگی آن ها جلوگیری کنید.

رعایت این نکات و دستورالعمل ها به شما این امکان را می دهد تا همیشه جواهرات خود را مثل روز اول، درخشنده و زیبا نگه دارید و این همان دلیلی است که جعبه جواهرات و جعبه انگشتر برای آن طراحی شده اند.

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *